Wzmocnienie ptaków po antybiotykoterapii

Antybiotykoterapia oprócz działań przez nas pożądanych, czyli wyleczeniu występującej infekcji bakteryjnej wiąże się także ze skutkami ubocznymi. Są to wyjałowienie przewodu pokarmowego z bakterii naturalnie zasiedlających jelita, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu, wspomagają trawienie, perystaltykę, syntetyzują witaminy.

Może to prowadzić do osłabienia ptaków. Aby tego uniknąć ok 24h po zakończeniu podawania antybiotyków należy zastosować PROBIOTYKI.

Są to preparaty zawierające szczepy bakterii występujące naturalnie w przewodzie pokarmowym, które pomagają w kolonizacji wyjałowionych jelit.  Najczęściej stosowane są produkty z pospolitą bakterią Enterococus Fecium, a różniące się liczbą bakterii w produkcie (Schröder Probiotic, Protexin, Enteroferm), ale są i ciekawsze produkty z bardziej efektowniejszymi szczepami jak Enteric, który w składzie ma bakterię Bacillus Subtilis.

Enteric
Enteric

Opatentowany probiotyk skutecznie regulujący równowagę jelitową. Żródło drogocennego szczepu Bacillus subtilis.

Zobacz
Multibiotic + Chelat
Multibiotic + Chelat

Synbiotyk z dodatkiem chelatów i witaminami z gr. B

Zobacz
BetaProbiotic Anisi
BetaProbiotic Anisi

Jest połączeniem bakterii probiotycznych Enterococcus faecium z betainą, łączy różne efekty mające na celu stabilizację flory jelitowej.

Zobacz

Dobrą praktyką jest również podanie kompleksów witaminowych jak Aminovitamin, Quatro AD3EK, Chick Start, Vitaminum 24, Promostart czy witaminę C. Stosowanie probiotyków zalecane jest także w pierwszych godzinach życia piskląt, przed i po zmianie paszy, przed i po szczepieniu i sytuacjach stresowych.

Aminovitalin
Aminovitalin

Zwiększa przyrosty masy ciała i skutecznie przeciwdziała niedoborom żywieniowym.

Zobacz
Chick Start
Chick Start

Dostarcza odpowiednio zbilansowaną dawkę witamin, aminokwasów egzogennych i minerałów.

Zobacz
Acerol C+
Acerol C+

Naturalnie wzmacnia odporność i poprawia kondycję.

Zobacz